2016.05.11.

Ha hordozzák, ringatják, simogatják, kézben tartják, masszírozzák: ez mind-mind táplálék a csecsemő számára.
És talán fontosabb is, mint a vitaminok, ásványi sók és proteinek.
A babamasszázs előnyei:
- A masszázs érzelmi kötődéshez vezet a szülő és gyermeke között, ezért a kicsi közel érzi magát anyjához, és könnyebben beszél nyíltan az érzelmeiről.
- Az a fajta kölcsönhatás, amely a rendszeres masszázs és az érintésrelaxáció alatt megvalósul, elősegíti a gyermeke pozitív önképének kialakulását, és megerősíti benne a tudatot, hogy teste az ő saját tulajdona.
- A mindennapos masszázs segítségével a szülő könnyebben megtanulhatja megérteni babája „nyelvét”, hiszen szoros kapcsolatba kerül a kicsivel, s így megfigyelheti testbeszédét, jelzéseit és sírásának különféle módjait.
- Bár ideális esetben a babamasszázst a baba életének első kilenc hónapjában kezdjük el, sosem késő nekilátni. Azok a gyerekek, akiket csecsemőkorukban nem masszíroztak, egy – és hároméves koruk között általában túlságosan elfoglaltak lesznek ahhoz, hogy nyugton maradjanak, de a gyengés hátmasszázs lefekvéskor jó kezdetnek bizonyulhat.
- A masszírozott gyermekek felnőttkorukra általában jól érzik magukat a bőrükben, magabiztosak, és kapcsolatuk a szüleikkel őszinteségen és nyíltságon alapul. A masszázs olyan hagyomány, amelynek hosszú távú, jótékony hatásai mellett eltörpül a vele járó fáradozás.
- Tizenkét éves koruk előtt a gyermekek a világ megismerésében inkább a tapintásra hagyatkoznak, mint a látásra és a hallásra. Éppen ezért szeretetteljes érintéssel könnyebb elérni, hogy meséljenek érzelmeikről vagy gondolataikról, mint puszta szóval.
- Fontos elmondania a gyermekének, hogy szereti, de még fontosabb bizonyítania a szeretetét tekintetével, őszinte odafigyeléssel és gyengéd érintéssel.
forrás: Vimala McClure/Babamasszás
További érdekes és hasznos információkat olvashatsz az alábbi két cikkemben:
http://www.babanet.hu/gyerek/gondozas-apolas-taplalas/babamasszazs-a-kezdetektol-avagy-az-erintes-ereje/
http://www.babanet.hu/gyerek/ujszulott/hordozzam-vagy-ne-hordozzam/